History

The S.R.A. (Sacramento Republican Assembly) is the Sacramento Chapter of the C.R.A. (California Republican Assembly) and was founded by Greg Hardcastle in 1987.

Past S.R.A. Presidents include:

Greg Hardcastle 6 terms 1987 - 1993

Darryll Schmidt 2 terms 1993 - 1995

Rob Stutzman 1995 - 1996

Russell Gray 2 terms 1996- 1998

Mike McCollum/Sam Paredes 1998 -1999

Ken Barnes 1999 -2000

Sue Blake 3 terms 2000-2004

Angela Azevedo 3 terms 2004 -2007

Craig DeLuz 2008 -2009

Jeff Allen 2009 -2010

Tim Snipes 1 and half term 2010 - 2012

Ron Givens 2012 - 2014

Richard Hoffman 2014-2015

Jorge Riley 2015-Current

Comments are closed

  • S.R.A. Calendar

    July 2018
    M T W T F S S
    « May    
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    3031